• nejnovější video
 • všechna videa

 • ORIGINAL FM 1
 • Porovnání Nový FM
 • Nový FM v2019
 • Ztracený PRACHY
 • ORIGINAL FM 1

  je můj úplně první YouTube kanál. V roce 2011 jsem založil uživatelský účet na YouTube, takže původně nesl kanál jméno Fanda Martan. Po nějaké době (zhruba rok 2013) jsem zkusil společně s dalšími tvořit plnohodnotný YouTube kanál. V té době ale vítězila v drtivé většině kvantita nad kvalitou a krátce po rozdělení kanálů a přejmenování na názvy InFaLiDa CLASSIC a InFaLiDa AMAZING jsem přestal produkovat videa úplně.

  Po čase jsem se ke kanálu InFaLiDa CLASSIC vrátil a dočasně ho přejmenoval na Fanda Martan originální tvorba. V té době jsem se učil programovat jednoduché webové stránky, takže jsem se rozhodl vytvořit web i pro tento kanál. Protože se mi každý název zdál příliš dlouhý a pro uživatele nezapamatovatelný, pojmenoval jsem adresu webu originalfm.cz. Asi po měsíci jsem se rozhodl pojmenovat také YouTube kanál zkráceným názvem ORIGINAL FM. Od té doby ke změně názvu nedošlo.

  Na kanálu měli diváci možnost sledovat „pořad“ Teleshopping, jehož obsahem bylo prodávat věci, které jsem 5 minut před natáčením našel ve svém okolí za neuvěřitelně vysokou cenu. Myšlenka by možná mohla být dobrá, kdyby byl celý projekt perfektně zpracován a video sestříháno alespoň s měnícími se velikostmi záběrů. Bohužel Teleshopping vypadal spíše takhle: Úvodní znělka (děj cca 10s, dalších 10s statický obraz na propiskou napsaný nápis Teleshopping), 10 minut povídání o ničem s mizernou kvalitou zvuku (divák musel spíše odezírat), špatnou kompozicí záběru nebo třeba špatným osvětlením (to jsem v té době vůbec neřešil, takže jsem jen přidával jas v již natočeném videu). Součástí Teleshoppingu bývala také občasně reklama na úplné blbosti, která se do konceptu vůbec nehodila a navíc byla ve stejně mizerném zpracování.

  V roce 2014 se rozšířila značka ORIGINAL FM o druhý, vlogový kanál, kde se objevilo až 1 video! Nakonec jsem v roce 2014 udělal radost pravděpodobně všem na českém YouTube, protože jsem svou tvorbu přestal produkovat a již publikovaná videa jsem skryl.

  Rok 2018 přinese divákům nynějšího ORIGINAL FM (kromě nového loga) hlavně exkluzivní tvorbu, kterou jsem sám tvořil a rozšíření o další kanály (ORIGINAL FM 1 - 4).


  Doufám, že vás všechny nový koncept ORIGINAL FM zaujme. :)


  Galerie